Usporiadateľ: Slovenský atletický zväz

Organizátor: Projekt Detská atletika

Miesto: Šamorín, X-Bionic sphere

Všetci vieme, že sa konajú Olympijské hry v Tokiu 2020 (2021). Náš klub zažil Olympijskú atmosféru na OH festivale v Šamoríne, kde sme si mohli vďaka organizátorm Detská atletika a SAZu zapretekať v kombinovanej štafete dievča, chlapec, dievča, chlapec štafiet 4 x 60 m. Bola to fuška natrénovať s atlétmi a atlétkami štafetu 4 x 60 m keďže počasie nám neprialo a dovolilo nám len jedenkrát byť na ovale a skúsiť si komplet celú odovzdávku. No my sme sa nevzdávali a improvizovali sme a trénovali aj v telocvični. Bolo to celkom ťažké natrénovať odovzdávku a nábehový bod, keď telocvičňa nemeria 60 m. Každopádne prekonali sme aj to a atléti, za čo ich veľmi chválim, rýchlo pochopili čo je odovzdávka spodným oblúkom a čo je nábehový bod. Ešte, že máme internet a veľa videi super šprintérov podľa ktorých im môžeme ukázať čo je "štafeta", ako sa hovorí lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Obdobie dovoleniek je každý rok a tento rok je aj pre náš klub skúška, čo rodičia a atléti majú radi. Či dovolenka, tábory,....na čom im záleží a čí ich atletika ozaj baví. No realita je taká, že ich baví atletika a dovolenky si rodinky popresúvali, naplánovali iný termín a zúčastnili sa OH v Šamoríne. Toto je veľká pomoc pre klub a trénerov a to, že rodičia chodia a spolupracujú s klubom je na nezaplatenie. Veľké ďakujeme.

Šamorín - štadión - prvý dojem

Keď sme vstúpili na štadión atléti / atlétky povedali " waaauuu " trenér my sa bojíme " !!! Boli užasnutí z dráhy a priestoru, kde budú pretekať. Taká radosť a prekvapenie detí je veľká vďaka za to, čo pre nich tréneri robíme. Prešli sme si trať, vyskúšali si trikrát ozajstnú štafetu s dĺžkami čo majú byť reálne na pretekoch. Deti si to všetko užívali na 100%. Pred pretekom ešte padla jedna otázka : " Trenér ak to dobeháme, môžeme ísť na cukrovú vatu a skákací hrad ?" Koľko málo stačí, aby deti boli šťastné a užili si kolektív a celú atmosféru Detskej OH.

Štart - 4 x 60 m - kombinovaná štafeta

Prišla chvíľa postaviť sa na štart a odbehnúť každý svojich 60 m preteku a odovzdať štafetový kolík. Ono sa to zdá jednoduché ale tri veci urobiť naraz nie už také ľahké. Odštartoval prvý rozbeh, v ktorom bolo päť družstiev. A naše družstvo skončilo v rozbehu ako druhé, čo bola úplná fantázia. Deti sa veľmi tešili, že za tak krátku dobu v čase dovoleniek sme zložili dve družstvá. Samozrejme máme sa ešte veľa učiť ale odrazový bod už máme a hlavne skúsenosti sú k nezaplateniu. Blížil sa druhý rozbeh, päť družstiev čakalo na štart. Odštartovalo sa a družstvo mladších skončilo vo svojom rozbehu tiež na druhom mieste. Tak to bola veľká paráda. Všetci sa objímali a tešili, že dobehli a kolík im nespadol. To bolo pre nich to najväčšie víťazstvo.

Až celkové poradie ukázalo výsledné časy, na ktoré sme netrpezlivo čakali. Samozrejme sme tušili, ako sme sa umiestnime, ale to boli len dohady. Vyhlásenie výsledkov mladších žiakov : 3. miesto Detská a mládežnícka atletika Stará Turá :-), úsmev, radosť ale aj plač menších, že prečo oni nemajú ceny. Kraľovná športu Atletika je taká, rozbeh môžete byť prvý, ale čas je dôležitý. Chvíľkové obdobie smútku ale prišla cukrová vata a skákací hrad a všetko bolo OK. Kolektív sa spojil a užíval si všetky atrakcie čo na nich čakali.

Pohľad na OH v Šamoríne pohľadom trenéra Borisa Šumáka a Oľgy Drahošovej

 

odkazy na FB : https://www.facebook.com/StaraTuraDetskaAtletika/videos/1220211841725129

https://www.facebook.com/StaraTuraDetskaAtletika/posts/358604725850298

https://www.facebook.com/StaraTuraDetskaAtletika/posts/358609459183158

https://www.facebook.com/StaraTuraDetskaAtletika/posts/358711469172957

https://www.facebook.com/StaraTuraDetskaAtletika/posts/358685092508928

https://www.facebook.com/detskaatletika.sk/posts/4516944088339603

odkaz na výsledky OH :  https://statistika.atletika.sk/vysledky/2455/0/2